sobota 12. března 2016

Medvědí výlet na Bílý Kříž a možná i dále


Březnovým výletem chceme trochu popohnat jaro. Půjdeme při něm po hřebenu a možná kousek i po moravsko-slovenské hranici.

Sraz si dáme na již tradičním místě u pokladen RegioJetu ve stanici Ostrava Hl. n. v 8.40 hod.

Vlak do Frýdku-Místku nám jede v 8.53 z „frýdeckého“ nástupiště. Stejně jako u minulých výletů směrujících na Frýdek a dále do Beskyd můžete přistoupit po cestě (tam si však odjezdy ze svých stanic zjistěte sami), případně dejte vědět, koho máme vyhlížet a kde. Pro jízdu opět doporučujeme jako místo potkávání poslední vůz.

Ve Frýdku bychom měli být v 9.26, v 9.35 nám pak jede ze zastávky u nádraží bus číslo 18 směr Krásná, Vyšní Mohelnice, hotel Visalaje. Tam bychom měli dorazit za necelou hodinu v 10.33.

Z Visalají naše kroky povedou na moravsko-slovenskou hranici. Na Bílém Kříži můžeme udělat první zastávku na něco teplého nebo první pivo. Pak po hřebeni a zároveň po hranici dojdeme na Chatu Doroťanka, kde bychom se mohli naobědvat. Po obědě bychom se stejnou cestou vrátili na Visalaje. V případě příznivého počasí můžeme jít ještě pár kilometrů dále a navštívit dvoje vodopády, které se v okolí Krásné nacházejí. A to Tošenovský a Mohelnický vodopád. Ne, není to Niagara, ale oba určitě mají své kouzlo.

Finanční náročnost tohoto výletu je pouze zpáteční cestovné na vlak do FM plus 2 x 10 Kč za jízdné autobusem. No, a samo oběd a občerstvení na hřebeni. ;-)

Zpáteční autobusy jedou zpět každou hodinu – v 15.20, 16.20 a v 17.20. Ve FM jsou i dobré přípoje na Ostravu, kam bychom mohli dorazit třeba už kolem šesté.

Kdy: sobota 19. března.
Kde: Ostrava hl. n.
Žádné komentáře:

Okomentovat