čtvrtek 14. dubna 2016

„S nama“ na medvědí výpravu do Pulčína


 
Na dubnový výlet vyrazíme následující sobotu po pálavském pochodu s Pěšky atd. Termín volíme tentokráte s ohledem na ty, kteří s námi na Pálavu nemohou, ale rádi by nás viděli :).
Zapište si tedy 30. dubna 2016. My, co pojedeme z Ostravy, si dáme sraz v 8.00 na hlavním nádraží dole ve vestibulu u pokladen RJ.
Vlak nám jede v 8.15. Pojedem EC154 Jan Perner do Hranic na Moravě, kde přestoupíme do osobního vlaku Os 3227 do Vsetína a následně dalším vlakem Os 3245 do Lidečka. Tam bychom měli dorazit v 10.02. Samosebou se k nám můžete přidat po cestě. Pro lepší přehlednost sem nepíšeme stanice s odjezdy. Spoje k našim vlakům však pasují i od Prahy, Pardubic, Olomouce a také zpáteční cesta bude vyhovovat všem.
Z Li...dečka se vydáme směrem k Čertovým skalám, dále pak přes Lomenskou soutěsku po modré značce až na Hradisko, odtud pak pokračujeme do Pulčína, kde si skočíme na oběd třeba do Restaurace Stodola. Od ní už pak půjdeme dalších 6,5 km do Horní Lidče a odtud vlakem zase zpět domů.
Předpokládaná trasa má do 15 km. Doporučujeme nejlépe pevnou obuv - přece jen se budeme pohybovat po kamenitém terénu.
Z Horní Lidče nám jede vlak v 16.45 (jede směr Praha). Podle toho, zda budeme preferovat přestup v Hranicích, nebo Valašském Meziříčí, můžeme být v Ostravě buď v 19.07 (přes VM), nebo v 19.27 (přes Hranice).
Trasu lze v průběhu výletu změnit dle počasí, sil a dohody účastníků, takže no drama :).
 
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat